nyheter

Google och Microsoft

Google och Microsoft

Vi har dubbla domäner. Macpatric.se har vi i Microsoft Office365-miljön. När det gäller macpatric.com använder vi oss av Google Workspace.
Vi har gjort så för att uppleva och ha samma molnbaserade miljöer som våra kunder använder. Vi blir också flexibla när vi kommunicerar med andra företag. Anlita Macpatrics konsulter om ditt företag behöver hjälp molnbaserade tjänster. Vill du ha hjälp att flytta ditt företag från vanlig imap-server (webbhotell) och börja nyttja möjligheten med video-samtal och andra molnbaserade tjänster kan du kontakta Macpatric. Vi hjälper dig med flytten.

Om du skall nå anställd hos Macpatric via Microsoft Teams väljer du E-post i MS-plattformen. Fördrar du Google Meet blir det E-post i Google-plattformen.


Karhu Alatalo
E-post i MS-plattformen karhu@macpatric.se
E-post i Google-plattformen karhu@macpatric.com

Patrik Hallberg
E-post i MS-plattformen patric@macpatric.se
E-post i Google-plattformen patric@macpatric.com

Kalle Axelman
E-post i MS-plattformen kalle@macpatric.se
E-post i Google-plattformen kalle@macpatric.com

William Andersson
E-post william@macpatric.se
E-post i Google-plattformen william@macpatric.com

Leo Nyman
E-post i MS-plattformen leo@macpatric.se
E-post i Google-plattformen leo@macpatric.com

Janne Lindström
E-post janne@macpatric.se
E-post i Google-plattformen janne@macpatric.com

Richard Sundqvist 
E-post richard@macpatric.se
E-post i Google-plattformen richard@macpatric.com

 

Sale

Unavailable

Sold Out